TOPlist

Řidička odjela od nehody, aby krátce poté opět havarovala

Policisté z dálničního oddělení v Mikulově vyjížděli v polovině týdne k havárii osobního auta Ford, se kterým jeho řidička skončila v příkopě poté, co v Pohořelicích projela křižovatku ve tvaru T přímo rovně a sjela ze silnice. Nebyla to ovšem první nehoda, kterou pětatřicetiletá žena v inkriminované odpoledne způsobila.

Asi půl hodiny předtím, než skončila v příkopu, nabourala do osobního auta řidiče, který zastavil před přechodem pro chodce, aby umožnil bezpečné přejití vozovky přecházejícím chodcům. V tu chvíli do něj zezadu narazila řidička Fordu, která však nezastavila, aby dopravní nehodu začala řešit, ale zařadila zpátečku a z místa střetu začala ujíždět. Žena za volantem navíc nerespektovala dopravní značení – suverénně projela i „stopku“ a křižovatkou ve tvaru T projela rovně, až skončila přední částí vozu mimo vozovku v příkopě.

Nadýchala téměř čtyři promile

Vzhledem ke stylu jízdy řidičky nepřekvapilo přivolané policisty, že dechová zkouška na alkohol byla pozitivní – zarážející však byla hodnota, kterou přístroj ukázal – 3,78 promile alkoholu v dechu.

Nezodpovědné ženě za volantem policisté na místě zadrželi řidičský průkaz a zpovídat se bude z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který jí v tomto případě hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

mjr. Petra Ledabylová

Ilustrační foto

Inzerce