TOPlist
Inzerce

Řidička Fabie nepřežila na Svitavsku střet s autobusem

Do Vendolí k těžké dopravní nehodě mířily hasičské vozy ve čtvrtek v 11.35 hodin.

Střetl se zde autobus s osobním automobilem. Ten skončil po nárazu na střeše a zcela namáčknutý pod autobusem. Hasiči ihned po příjezdu museli ze zdemolovaného osobního vozidla vyprostit zraněné osoby.

Ze zadní sedačky se podařilo včas vyprostit tři osoby, z toho jedno malé dítě. Na místo byl povolán vrtulník Letecké záchranné služby. Vyproštění řidičky bylo velmi náročné. Přední část vozidla byla srolovaná pod autobusem a hasiči museli použít nejen hydraulické vyprošťovací zařízení, ale hlavně rozpínací tyče a nadzvednout museli i celý autobus. Na místo byl povolán i druhý vrtulník.

Ten první transportoval zraněné dítě do Fakultní nemocnice v Hradci Králové na trauma centrum. Další osoby byly transportovány do dalších nemocnic. Po velmi náročném vyproštění řidičky lékař ale musel konstatovat smrtelné zranění.

V autobusu v době příjezdu hasičů se nikdo nenacházel. Silnice I/34 je po dobu odstraňování následků nehody uzavřena. Na místě zasahují profesionální hasiči ze Svitav, Poličky a hasiči SŽDC Česká Třebová.

Inzerce