TOPlist

Řidiči na Semilsku dostávali nealko pivo a alkoholtester


Celorepublikový projekt pod názvem „Řídím, piju nealko pivo“ realizuje Policie České republiky ve spolupráci s BESIPEM a Českým svazem pivovarů a sladoven.

Na Velký pátek 25. března kontrolovali v odpoledních hodinách dopravní policisté řidiče na silnici číslo 35 mezi Turnovem a Jičínem u obce Ktová. Na stanovišti s nimi byl také zástupce BESIPU a promotérka Českého svazu pivovarů a sladoven. Během dvou hodin policisté zkontrolovali bezmála 40 řidičů, kteří se podrobili dechové zkoušce na alkohol. Téměř ve všech případech byly naměřené výsledky negativní a řidiči dostali za odměnu od sympatické promotérky nealkoholické pivo a jednorázový tester na alkohol. V jednom případě byl kontrolován řidič, u kterého byla zkouška na alkohol pozitivní. Nejenže nedostal odměnu, ale byla mu zakázána další jízda a přišel o řidičský průkaz. Takový řidič je nebezpečný nejen sám sobě, ale i ostatním účastníkům silničního provozu.

Alkohol za volant nepatří!

Podle statistických údajů došlo na silnicích Semilska od začátku tohoto roku do 24. března, tedy během necelých tří měsíců, ke 121 dopravním nehodám, při kterých bylo zraněno 42 osob a jeden člověk přitom zemřel. Z tohoto počtu bylo 7 viníků dopravních nehod pod vlivem alkoholu. Celková škoda na vozidlech a další škoda, která vznikla v přímé souvislosti s dopravními nehodami za uvedené období, byla stanovena na částku bezmála 3 811 000 korun.

Za stejné období loňského roku se na silnicích Semilska stalo o 27 dopravních nehod méně a také celková škoda byla menší a to o 427 800 korun. Za uvedené období byli pouze 3 viníci dopravní nehody, kteří „měli upito“.

Proto řidiči pamatujte, alkohol za volant nepatří!
por. Petr Kmínek DiS.

Inzerce