TOPlist
Inzerce

Řidiče dodávky postihl epileptický záchvat, auto vjelo na zastávku, probouralo plot a narazilo do stromu

Zdravotnické operační středisko přijalo v 18:55 informaci o dopravní nehodě na Praze-východ, při které v obci Louňovice narazila dodávka Ford Transit do domu a zraněna byla dvoučlenná posádka vozidla.

K místu byla okamžitě vyslána posádka říčanské rychlé zdravotnické pomoci s lékařem ve vozidle rendez-vous a vrtulník pražské letecké záchranné služby. K nehodě vyrazily také hlídky OO PČR a DI PČR a samozřejmě také jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Říčany.

Řidič, o němž volající uvedl, že je v bezvědomí, byl v době příjezdu záchranářů již při vědomí a plně komunikoval. Zasahující lékař měl u něj podezření na otřes mozku. Po nezbytném ošetření byl letecky přepraven do vinohradské nemocnice k dalším vyšetřením. Podle všeho ho za volantem dodávky postihl epileptický záchvat.

Jak bylo také po příjezdu složek IZS zjištěno, dodávka nenarazila do domu, nýbrž projela ostrůvek autobusové zastávky, probourala plot u rodinného domu a narazila do stromu. Hasiči museli zaklíněného řidiče vyprostit.

Spolujezdkyně odmítla ošetření a záchranářům podepsala negativní reverz, a tak byla ponechána na místě.

Až do odletu vrtulníku LZS byla v místě nehody uzavřena silnice č.2, a to obousměrně. Přesné okolnosti nehody vyšetřují dopravní policisté.

Inzerce