TOPlist

Řidič způsobil hromadnou dopravní nehodu. Narazil do policejního vozu a neměl řidičské oprávnění

Včera krátce po třiadvacáté hodině došlo k vážné dopravní nehodě na komunikaci I/53 u obce Trnové Pole mezi Pohořelicemi a Znojmem. Řidič narazil do policejního vozu, který následně narazil do auta odtahové služby. Všichni účastníci nehody skončili v nemocnici. Řidič, který nehodu způsobil neměl řidičský průkaz.

Do policejního Volkswagenu Transporter stojícího u jiné dopravní nehody čelně narazil řidič Škody Octavia. Silný náraz odhodil služební vůz o 8 metrů zpět, kde se zastavil o auto odtahové služby, jejíž řidič právě nakládal vozidlo z předchozí nehody. Zranění policisté skončili ve znojemské nemoci. V nemocnici také skončili řidič i spolujezdkyně z osobního vozu a řidič odtahové služby.

V osobním voze našli policisté doklady cizích osob, plynovou pistoli, bílý prášek, rostlinnou drť, léky a další věci, sloužící k výrobě drog. Muž, který utrpěl zranění nohou, podle dosavadního šetření neměl oprávnění řídit motorová vozidla (nepožádal si o vrácení řidičského průkazu po předchozím trestu). To zda byl pod vlivem návykových látek, ukáže až laboratorní rozbor krve.

Proč dvaačtyřicetiletý šofér osobního auta nedokázal adekvátně reagovat na výstražná světla či jakou rychlostí jel, je předmětem dalšího šetření.

Inzerce