TOPlist
Inzerce

Řidič vozidla srazil cyklistku. Žena zemřela.

Včera navečer zemřela při střetu s osobním vozidlem u Stříteže nad Bečvou sedmačtyřicetiletá cyklistka. Řidič vozidla, který cyklistku v protisměru při předjíždění kolony vozidel srazil, je podezřelý z tr. činu usmrcení z nedbalosti.

K tragické nehodě došlo včera deset minut před pátou hodinou odpoledne v katastru obce Střítež nad Bečvou. Šestatřicetiletý řidič ve vozidle VW Golf jel od silnice I/35 směrem do obce Střítež nad Bečvou.  Řidič při předjíždění kolony vozidel přehlédl a srazil protijedoucí cyklistku, která byla řádně osvětlená. Žena po střetu s vozidlem zemřela.

Dechová zkouška na alkohol i zkouška na drogy byla u řidiče negativní. Řidič je podezřelý z tr. činu usmrcení z nedbalosti, za který trestní zákon ukládá až šestiletý trest odnětí svobody.

Ve vsetínském okrese je to letos jedenáctá smrtelná dopravní nehoda.

V podzimním období, kdy bývá ráno dlouho tma a večer se brzy stmívá, a navíc viditelnost bývá často snížena mlhami či deštěm, by měli být řidiči jak vůči cyklistům, tak i chodcům maximálně opatrní a obezřetní. Chodcům a cyklistům zase doporučujeme používat reflexní doplňky.

11. listopadu 2015, por. Mgr. Lenka Javorková

Inzerce