TOPlist

Řidič v Opařanech neposkytl pomoc dívce, kterou zranil. Byl vypátrán!


Tiskovým servisem ze dne 28. března 2016 policisté informovali o případu, kdy neznámý řidič v obci Opařany při jízdě se svým vozidlem zachytil o chodkyni, dívku ve věku 10 let a uvedenou kolizí jí způsobil zranění.

Případu se ve spolupráci s táborským dopravním inspektorátem a policisty místně příslušného obvodního oddělení Bechyně ujali táborští kriminalisté. Těm se díky informacím z místa činu a následným vytipováním několika desítek možných vozidel podařilo ustanovit a vypátrat dotčený automobil a zároveň vypátrat a zadržet i jeho řidiče. Ten se následně k incidentu doznal. Kriminalisté jej obvinili ze spáchání trestného činu, a to přečinu neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. O jeho potrestání bude rozhodovat soud.

Řidič musí poskytnout pomoc

Na takovéto jednání opětovně důrazně upozorňujeme. Trestní zákoník v tomto případě jasně stanoví: „Řidič dopravního prostředku, který po dopravní nehodě, na níž měl účast, neposkytne osobě, která při nehodě utrpěla újmu na zdraví, potřebnou pomoc, ač tak může učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného, bude potrestán odnětím svobody až na pět let nebo zákazem činnosti“.

por. Mgr. Miroslav Doubek 

Ilustrační foto

Inzerce