TOPlist
Inzerce

Řidič u orlické přehrady srazil čtyři hasiče, všichni skončili v nemocnici

Čtyři středočeští profesionální hasiči se v době osobního volna pohybovali u orlické přehrady. Nedaleko hráze je srazil řidič osobního vozu, který vyjel ze své dráhy.

Nehoda se stala krátce před 16. hodinou nedaleko hráze přehrady Orlík. Čtveřice profesionálních hasičů šla v době volna po správné straně komunikace, kdy do nich najel řidič osobního vozu. Vůz podle prvotního vyšetřování vyjel ze zatím neznámých příčin ze své dráhy a čtveřici hasičů srazil. Zranění muži skončili ve srázu, který vede od silnice až k přehradě.

Na místo vyjely posádky RZP a RV ZZS Středočeského kraje, jednotka HZS SČK ze stanice Příbram, jednotka dobrovolných hasičů ze Zalužan a policejní hlídky z OO PČR Milín a DI PČR Příbram. O pomoc byla požádána letecká záchranná služba z Prahy, která na místo vzlétla s vrtulníkem Kryštof 01.

Jeden z mužů utrpěl otevřenou zlomeninu bérce a otřes mozku. Vrtulník LZS ho transportoval do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. Další z mužů utrpěl zlomeninu nohy a oděrky. Jeho kolega utrpěl poranění v oblasti kolene a rovněž oděrky. Čtvrtý z chodců má vykloubené rameno a rovněž oděrky. Všechny tři poslední zmiňované transportovaly pozemní posádky záchranné služby do příbramské nemocnice.

Přesné okolnosti nehody vyšetřuje policie. Zatím není jasné, co stálo za vyjetím auta z jeho jízdní dráhy. Mohla to být nevolnost řidiče, ale také například protijedoucí vozidlo, které auto ohrozilo a jehož řidič z místa ujel.

Inzerce