TOPlist

Řidič převážel střelivo a další zbrojní materiál bez zbrojního průkazu

Minulý čtvrtek odpoledne přijal operační důstojník Integrovaného operačního střediska oznámení od řidičů jedoucích od Vodňan na České Budějovice, že je svou agresivní jízdou ohrožoval řidič terénního vozidla tovární značky Range Rower.

Operační důstojník vyslal do českobudějovické městské části České Vrbné policisty z oddělení hlídkové služby, kteří před půl čtvrtou odpolední zastavili za odbočkou „ U Cara“, řidiče uvedeného osobního vozidla. Provedli kontrolu totožnosti, dále dechovou zkoušku i test na drogy – obě s negativním výsledkem. Dále provedli kontrolu vozidla, kde zjistili, že má řidič v zavazadlovém prostoru velké množství střeliva, zápalek a střelného prachu.

Zásilka byla zajištěna

K tomu se řidič vyjádřil, že je zaměstnanec jedné firmy z jihu Moravy a převáží zboží pro odběratele v Českých Budějovicích. To je jistě běžnou praxí dodavatelů, ale problém konkrétního řidiče byl, že již delší dobu nevlastní zbrojní průkaz, který je potřebný pro tuto činnost.

Na místo byli přivoláni pracovníci Odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, kteří celou zásilku zajistili a dále komunikovali s vedoucím dodavatelské firmy. Na základě jejich dohody byla celá zásilka zajištěna a převezena na uvedený odbor k dalšímu opatření.

Řidiče čeká správní řízení

S řidičem osobního vozidla Range bude věc pravděpodobně řešena v správním řízení pro porušení zákona o zbraních a střelivu, taktéž i s držitelem zbrojní licence, který pravděpodobně dopustil správního deliktu.

por. Bc. Milan Bajcura

Inzerce