TOPlist

Řidič pod vlivem alkoholu a marihuany se snažil ujet a následně i utéct hlídce PEO Liberec

V neděli 28. června 2015 ujížděl v ulici Ladova v Jablonci nad Nisou před policejní hlídkou 26letý řidič s Peugeotem 307. Ukázalo se, že byl opilý a pod vlivem drog.

V neděli 28. června 2015 kolem půl třetí ráno vykonávala hlídka policistů z pohotovostního a eskortního oddělení Libereckého kraje hlídkovou činnost ve městě Jablonec nad Nisou. Na ulici Liberecká si policisté povšimli osobního ozidla Peugeot 307, jehož řidič po předjetí hlídky náhle začal zrychlovat.

Policisté se rozhodli vozidlo zastavit za použití zvukového a světelného výstražného zařízení. Řidič však na výzvy k zastavení nereagoval a snažil se hlídce ujet. Policejní hlídka proto vozidlo pronásledovala směrem na Rýnovice. Řidič po několika kilometrech sjel ze silnice k řadovým garážím, kde zastavil.

Společně se svým spolujezdcem z vozidla vyskočili a dali se na útěk. Foto od PEONa výzvu hlídky „Policie, jménem zákona stůjte“, ani jeden z mužů nereagoval. Policisté je tedy pronásledovali a po krátkém běhu oba muže dostihli. Za použití donucovacích prostředků je zajistili a převezli na příslušné místní oddělení.

Řidič byl vyzván policisty, aby se podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol přístrojem Dräger, jejíž výsledek ozřejmil důvod útěku. Muž nadýchal téměř 2 promile. Kromě dechové zkoušky provedli policisté u 26letého muže pocházejícího z Českodubska i test na drogy. Ten navíc prokázal, že kromě alkoholu byl řidič pod vlivem drogy Marihuana.

Drogu měl řidič také u sebe. Řidiči, který se dopustil trestného činu „ohrožení pod vlivem návykové látky“ nyní hrozí až rok odnětí svobody, zákaz činnosti nebo pokuta. Jednání spolujezdce, který neuposlechl zákonných výzev policistů bylo předáno přestupkové komisi na Magistrát města Jablonec nad Nisou.

Inzerce