TOPlist
Inzerce

Řidič osobního vozu vjel na D5 do protisměru, střet s kamionem nepřežil

Na 6. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň došlo ve čtvrtek večer k vážné dopravní nehodě.

Podle prvotního vyšetřování vjelo osobní vozidlo na nájezdu u Rudné do protisměru, kde následně došlo ke střetu s protijedoucím kamionem. Osobní vůz začal po nehodě hořet.

Na místo okamžitě vyjely posádky RZP a RV ZZS Středočeského kraje z výjezdového stanoviště Hostivice, posádka RV ZZS Středočeského kraje ze stanoviště Beroun, posádky RZP a Inspektor provozu ZZS ASČR z výjezdového stanoviště Praha – Zbraslav, jednotka HZS SČK ze stanice Beroun, HZS Praha ze stanice Smíchov a dobrovolní hasiči z Rudné u Prahy. K místu zamířili také dálniční policisté z Rudné.

Příjezd složek IZS na místo události komplikovala kolona, která se před místem nehody vytvořila. Jako první byli na místě dobrovolní hasiči z Rudné. Zaklíněnému řidiči v osobním autě už ale nedokázali pomoci. Přivolaný lékař u něj konstatoval exitus (smrt).

Hasiči tělo muže vyprostili. Kamion, se kterým se auto střetlo, se po nehodě převrátil na bok. Z jeho nádrží navíc došlo k úniku pohonných hmot. Hasiči tak pomocí sorbentu likvidovali větší únik. Lehce zraněného řidiče kamionu převezla do nemocnice posádka ZZS.

Dálnice byla ve směru na Plzeň několik hodin uzavřená.

Nehodou se kromě dálničních policistů zabývají také kriminalisté.

Inzerce