TOPlist

Řidič nerespektoval výzvu k zastavení policie, když ujížděl, naboural do dvou zaparkovaných aut. To mu nestačilo a policii ujížděl dál

V pondělí 29. října pronásledovala policejní hlídka na Praze 8 osobní automobil. Řidič nerespektoval výzvu k zastavení a policii se snažil ujet. Nakonec řidič ujíždějícího vozidla nezvládl řízení a narazil do dvou zaparkovaných aut. Tím jeho snaha o útěk neskončila a pokračoval v jízdě až do Lovosické ulice, kde opustil vozidlo a utekl.

Policisté z místního oddělení Libeň se v pondělí snažili zastavit v Zenklově ulici vozidlo a řidiče, který jim nebyl neznámý chtěli zkontrolovat. Ten však na zvukové a světelné znamení k zastavení zareagoval sešlápnutím plynu a snahou ujet. Hlídka tak vozidlo pronásledovala až na Prosek, kde v Teplické ulici pronásledovaný nezvládl řízení a narazil do dvou zaparkovaných vozidel Mitsubishi a Opel. To ho však nezastavilo a v jízdě pokračoval až do Lovosické ulice, kde z vozidla utekl.

Do zmíněné oblasti tak vyrazily další hlídky, které začaly prohledávat okolí. Muže nakonec vystopovali v jedné z postranních ulic. Následně se potvrdila i prvotní domněnka o tom, že muž za volantem nemá co dělat. Lustrace totiž ukázala, že má hned dva zákazy řízení, kdy jeden z nich má skončit až v roce 2020.

Na základě zjištěných skutečností byl muž na místě zadržen a předveden na policejní služebnu k dalším úkonům.

Policisté také zjistili, že zadržený pracuje v jednom z autoservisů v Praze jako mechanik a vozidlo si tam vzal bez svolení majitele, aby se s ním projel.

V současné době je celá událost prošetřována pro podezření ze spáchání trestných činů neoprávněné užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení tak dvaatřicetiletému muži hrozí až tři roky pobytu za mřížemi.

Škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena na několik set tisíc korun.

Zdroj: AKTU.cz

Zdroj: AKTU.cz

Inzerce