TOPlist

Řidič na Berounsku ujížděl policejní hlídce, cestou způsobil dopravní nehodu

Dne 7. června 2014 v 15:50 hod. jel řidič s osobním motorovým vozidlem tov. zn. Peugeot v obci Zaječov směrem na obec Příbram. Na policejní hlídku DI Příbram reagoval otočením vozidla a začal hlídce ujíždět po komunikaci II/117 směrem na obec Komárov, přičemž nereagoval na výzvy k zastavení vozidla, které hlídka dávala zvláštním výstražným světlem modré barvy doplněným o zvukové výstražné znamení a s rozsvíceným nápisem „STOP“.

V km 4,796 uvedené komunikace v obci Hořovice začali policisté pronásledované vozidlo předjíždět za účelem zastavení. Při tomto úkonu jim řidič bránil v předjíždění tím, že přejel do protisměrné části komunikace. V důsledku toho došlo ke střetu levého boku vozidla Peugeot 306 s pravým bokem služebního vozidla Škoda Octavia. Po střetu obou vozidel řidič na místě nezastavil a pokračoval v jízdě přes centrum obce Hořovice na obec Lochovice a obec Hostomice. Za obcí Hostomice byl řidič nucen zastavit v důsledku vzniklé situace v silničním provozu (dopravní nehoda), kde byl hlídkou DI Příbram zadržen.

Šetřením bylo zjištěno, že řidič má v současné době vysloven Okresním soudem Příbram zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel od 11. 4. 2014 na dobu 36 měsíců do 3. 4. 2017. U řidiče byla provedena dechová zkouška na alkohol a orientační test na přítomnost návykových látek, kdy výsledky byly negativní. Ke zranění osob v souvislosti s dopravní nehodou naštěstí nedošlo. U vozidla Peugeot 306 byla zjištěna neplatná technická kontrola ( platnost dle evidencí do 1. 6. 2013). Způsobená škoda činí 10.000,-Kč.

Příčinu a okolnosti této nehody nyní šetří dopravní policisté v Berouně a žádají všechny svědky, kteří v době střetu obou vozidel, ke kterému došlo v obci Hořovice v ul. Masarykova mezi OD Billa a STK Hořovice, aby se ozvali na tel. 974 872 251. Svým svědectvím mohou policistům výrazně pomoci.

[tiskovka]nprap. Marcela Pučelíková
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce