TOPlist

Recidivista z Pelhřimovska vyhrožoval družce smrtí, držel sekyru

Kriminalisté muže obvinili ze tří trestných činů.

Kriminalisté zahájili trestní stíhání osmačtyřicetiletého muže z Pelhřimovska. Muž je obviněn z toho, že své bývalé družce vyhrožoval smrtí se sekyrou v ruce. Obviněnému recidivistovi, který je stíhán vazebně, hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

V úterý 16. února v jedenáct hodin dopoledne přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o agresivním muži, který se snaží vniknout do rodinného domu v Pacově. Na uvedené místo okamžitě vyjela hlídka obvodního oddělení. V době příjezdu policistů se muž na místě již nenacházel. Obyvatelka domu uvedla, že se jedná o jejího bývalého přítele, se kterým má dlouhodobé problémy. Tentokrát měl přijít k domu se sekyrou v ruce, ženě vyhrožovat smrtí a na domě rozbít několik oken.

Muž byl pod vlivem alkoholu

Policisté po muži začali okamžitě pátrat. Ve čtrnáct hodin se jim ho podařilo vypátrat a zadržet v Pelhřimově. Následně ho převezli na služebnu a umístili do policejní cely. „V době zadržení byl muž pod vlivem alkoholu, při dechové zkoušce nadýchal 1,24 promile,“ uvedl npor. Mgr. Luboš Jakoubek, vedoucí pelhřimovských kriminalistů.

Policisté zahájili úkony trestního řízení a všechny okolnosti případu začali prověřovat. Zjistili, že zadržený muž se ke své bývalé přítelkyni choval agresivně už v minulosti. V den zadržení přišel dopoledne k jejímu domu a klepal na dveře. V ruce držel sekyru, kterou na místě našel. Když žena nereagovala, začal jí přes dveře hlasitě nadávat a vyhrožovat. Následně rozbil skleněnou výplň vstupních dveří a do jednoho okna domu vhodil vedle stojící popelnici. U okna rozbil sklo, poškodil rámy a žaluzie i okolní omítku. Poté u vedle stojícího domu rozbil další okno a poškodil vstupní dveře. Celkem způsobil škodu za téměř 25 tisíc korun. Potom z místa utekl.

Hrozí mu tři roky vězení

„Osmačtyřicetiletý muž byl v minulosti jednadvacetkrát soudně trestán a to za majetkovou, drogovou i násilnou trestnou činnost. Je dlouhodobým uživatelem drog, naposledy byl odsouzen v roce 2013 za úmyslný trestný čin těžké ublížení na zdraví,“ dodal npor. Jakoubek.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání muže pro přečiny nebezpečného vyhrožování, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Soud rozhodl o vzetí obviněného do vazby a policisté ho eskortovali do českobudějovické vazební věznice. Za spáchané trestné činy mu v případě prokázání viny hrozí až tři roky vězení.

por. Bc. Monika Pátková, komisař

Inzerce