TOPlist

Rány, facky, kopance. Přízrak jičínských ulic si nebral servítky. Hrozí mu až 3 roky ve vězení

Své oběti si vybíral zcela náhodou a jeho jednání bylo víc než nevyzpytatelné. Řeč je o třiatřicetiletému muži z Novopacka, který měl v úterý 12. ledna dopoledne fyzicky napadnout muže, kterého míjel v Pražské ulici. Bez jakéhokoliv slova ho měl udeřit pěstí do hrudníku a poté se ho ještě snažil kopnout, což se mu ale nepodařilo. Následně pokračoval do ulice P. Holého, kde měl zaútočit na starší ženu. Zákeřně ji měl zezadu silně udeřit do hlavy, až upadla na zem. Muž aniž by se zajímal o její zdravotní stav, z místa odešel.

O dva dny později se obdobným způsobem projevil v ulici k Hájku, kde měl vyhrožovat smrtí mladému muži. Ten v obavě o svůj život, raději na jeho slova nereagoval a odešel domů. Zdálo se mu totiž, že je pod vlivem nějaké látky.

Útočník, kterého policisté vypátrali na základě místní znalosti, ani nezapíral a ke vše se přiznal. Prý měl nějaké nutkání, které nedokázal neovládnout.  Ať už jeho jednání vyvolalo cokoliv, jedno je jisté. Za přečiny výtržnictví a nebezpečného vyhrožování mu v případě prokázání viny hrozí až tři roky vězení.

por. Hana Klečalová DiS.

Inzerce