TOPlist

Radotínští hasiči zachraňovali mladého horolezce, který spadl ze skály

Jednotka profesionálních hasičů z Radotína vyjížděla ve čtvrtek večer do ulice K Zadní Kopanině, do místní části zvané Cikánka. Ze skály (bývalý lom) zde spadl třiadvacetiletý horolezec, a to z výšky zhruba pěti metrů, kdy se po dopadu na zem dále kutálel ze srázu směrem k potoku.

Na místo kromě jednotky HZS Praha ze stanice Radotín vyjely také posádky RZP a RV ZZS HMP, dále pak hlídky PMJ Praha a MOP Radotín.

Jako první byla na místě dvě družstva radotínských hasičů. Ti se špatně přístupným terénem dostali až ke skále, kde poskytli zraněnému mladíkovi první pomoc. Mimo jiné jej zafixovali krčním límcem a zajistili, aby se při transportu zbytečně nehýbal.

Hasiči následně mladíka na transportních nosítkách přenesli až na silnici, kde tou chvíli přijížděla posádka RZP ZZS HMP. Lékařské vozidlo dorazilo o moment později.

Mladík byl na místě ošetřen a následně transportován do nemocnice. Podle prvotních informací utrpěl poranění v oblasti hlavy a dolních končetin.

Hasiči řídili po dobu zásahu složek IZS dopravu v místě kyvadlově. Podle prvotního šetření policie se jednalo o nešťastnou náhodu.

Inzerce