TOPlist

Řádil s baseballovou pálkou, hrozí mu za to až tři roky

Ze spáchání hned šesti trestných činů je podezřelý 48letý muž, kterého zadrželi duchcovští policisté.

V neděli večer baseballovou pálkou poškodil domácí interkom oznamovatele, vnikl na jeho zahradu, kde rozbil několik porcelánových květináčů a poškodil vchodové dveře do domu a dílny, vše doprovázel nadávkami a výhrůžkami ublížením na zdraví. Razance úderů byla natolik silná, že pálku zlomil a z místa odešel.

Zatímco policisté na služebně s oznamovatelem sepisovali trestní oznámení, podezřelý se na místo činu vrátil. Osobním autem najel do brány vedoucí na pozemek, poté před ní vysypal obsah popelnice, kterou pak hodil do zahrady a z místa odjel. Policisté agresivního muže ještě tentýž večer zadrželi, při dechové zkoušce mu naměřili 1,7 promile alkoholu v dechu.

Motivem jeho jednání měl být údajný dluh poškozeného, muž si již vyslechl podezření z přečinů porušování domovní svobody, poškození cizí věci, nebezpečného vyhrožování, výtržnictví, ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Ke všemu má totiž soudem uložen zákaz řízení motorových vozidel. Pokud jej soud uzná vinným z přečinů, ze kterých mu bylo sděleno podezření, může strávit až tři roky za mřížemi.

Inzerce