TOPlist

Psovodi ukázali svou profesionalitu, pohřešovaný muž byl nalezen

Šťastný konec má za sebou pátrací akce, která se uskutečnila z pátku na sobotu. Vše se začalo odehrávat ve večerních hodinách. Na návštěvu do našeho vinařského kraje přijel 86letý muž, který se svými příbuznými zavítal do vinného sklípku v obci Velké Pavlovice. Kolem desáté hodiny večer se rozhodl, že půjde sám na ubytovnu, a tak se vydal na cestu. Do hodiny jsme ovšem přijali na tísňovou linku oznámení, že důchodce na ubytovnu nedorazil a je nezvěstný.

Policisté zajistili veškeré informace a začali rozjíždět pátrání. Obraceli se na občany, které potkávali a prohledávali přitom okolí. Bohužel kromě tmy jim ztěžovalo práci také zhoršující se počasí. Díky nevyhovujícím leteckým podmínkám nebylo možné nasadit do terénu vrtulník. Svoji profesionalitu však prokázali psovodi, kterým se podařilo muže v dezorientovaném stavu najít u silnice mezi Němčičkami a Bořeticemi.

Nejen jim, ale i ostatním policistům a občanům, kteří se snažili přispět svojí snahou k rychlému vypátrání ztraceného seniora, patří velké poděkování. Celá akce trvala přes pět hodin. Nelezeného šestaosmdesátiletého muže jsme předali k vyšetření lékařům, abychom měli jistotu, že je v pořádku. Ti potvrdili, že během bloudění neutrpěl žádnou fyzickou újmu na zdraví, a tak se mohl vrátit mezi své blízké.

[tiskovka]por. Mgr. Kamila Haraštová
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce