TOPlist

Psovod se svým čtyřnohým parťákem vypátral po několika hodinách pohřešovanou ženu

Dnes v brzkých ranních hodinách probíhalo na Železnobrodsku pátrání po 28leté matce dvou dětí ve svízelné situaci. Do pátrání se zapojilo spoustu policistů, mezi nimi i policejní psovodi. Pomáhal také policejní vrtulník. Žena byla nalezena živá.

Celá pátrací akce odstartovala v brzkých ranních hodinách, kolem čtvrté hodiny ranní. Na místo byl povolán i psovod z Jablonce nad Nisou, který poté celé akci velel. Na pomoc si přivolal i psovoda z ÚO Semily. Jelikož policisté od rodiny neměli žádnou informaci, kde by se pohřešovaná žena mohla nacházet, museli propátrávat velkou oblast Malé Skály na Železnobrodsku. Do akce se zapojilo spousty policistů, dva psovodi a pomáhal i policejní vrtulník s termovizí, bohužel bezúspěšně.

Po několika nekončících hodinách v těžce nepřístupném terénu a v chladném počasí byla žena nalezena policejním psovodem a jeho čtyřnohým parťákem z ÚO Semily. I přes velkou únavu se policista se svým psem nevzdal. Žena byla nalezena silně podchlazená a intoxikována léky. Právě díky vytrvalé práci všech policistů žena přežila a mohla se tak vrátit ke svým dvěma dětem.

Policisté do pátrací akce vložili veškeré síly. Psovod ze Semil i přes své veliké vyčerpání ženu nalezl a odvedl do bezpečí.

Inzerce