TOPlist

Prorazil muži lebku šroubovákem poté, co jím byl nachytaný při vykrádání auta

V rámci případu, o kterém bylo i zde informováno (viz níže), policisté pátrali po neznámém pachateli, který poškozenému prorazil lebku šroubovákem.

Nyní lze již jednoznačně konstatovat, že byla zadržena osoba, která je nyní obviněna z trestného činu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, za což jí v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Policisty k sobě přivolal pachatel sám

Zadržení samotné provází určitý paradox, neboť včera obviněný na sebe vlastně zavolal policisty sám.

Prvního února letošního roku totiž došlo v jednom z bytů na Vinohradech k incidentu skupiny osob, mezi nimiž byl i dvaačtyřicetiletý obviněný. Toho přišla vystěhovat z přechodného bydliště dvojice mužů.

Při tom došlo k šarvátce, při které dvaačtyřicetiletý muž jednoho ze svých soků pořezal na ruce a poté sám zavolal na linku 158.

Po příjezdu na místo policisté zjistili, že je přivolal člověk, který je vlastně dvojnásobně hledaný. Poprvé proto, že je na jeho osobu vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody, a podruhé proto, že je podezřelý ze shora popsaného napadení na Švábkách.

Bylo třeba čekat na výsledky expertíz

Účast zadrženého na případu napadení šroubovákem musely potvrdit až výsledky zadaných znaleckých expertíz, především z oboru genetiky, neboť dvaačtyřicetiletý muž s kriminalisty vůbec nespolupracoval a nespolupracuje.

Navíc k osobě obviněného policisté zjistili, že se jedná o dvanáctkrát soudně trestaného, poměrně pravidelného konzumenta drog, jehož trestní minulost spočívá především v majetkových deliktech. Nicméně násilí mu také není až tak cizí, neboť i pro takový delikt už byl pravomocně odsouzen.

Oznámení o zadržení se zpožděním má své důvody

Jen na vysvětlenou, informaci o zadržení tohoto násilníka zveřejnila policie nyní téměř s měsíčním odstupem proto, že s ohledem na jeho nespolupráci bylo nevyhnutelné provést celou řadu úkonů trestního řízení v podobě například rekognic a dalších.

K události z prvního února lze v tuto chvíli říci pouze to, že i v rámci té vyvstává podezření, že se dvaačtyřicetiletý muž dopustil dalšího protiprávního jednání násilného charakteru.

Připomeňme, že zadržený nejprve vykradl auto, pak těžce zranil řidiče. Teď mu hrozí až deset let vězení.

Konkrétně devětadvacátého října vykradl neznámý pachatel v ulici Švábky zaparkované nákladní vozidlo. Jeho počínání si ale všiml řidič předmětného auta, který se rozhodl pachatele pronásledovat a zadržet.

To se řidiči i následně podařilo, avšak pachatel krádeže se začal zadržení bránit. Přitom třímal v ruce šroubovák, kterým chvíli předtím u vykrádaného auta vylomil zámek.

Zaútočil šroubovákem a bodl do hlavy. Opakovaně

Tento pracovní nástroj se ale nenechavec rozhodl použít i při potyčce. Šroubovákem zaútočil na svého pronásledovatele a třikrát ho ostrou částí nástroje bodl do hlavy.

Šroubovákem útočník bodal takovou silou, že napadenému jedním z úderů dokonce prorazil lebku. Pak se dal zloděj násilník z místa incidentu na útěk, poškozený skončil v nemocnici.

por. Mgr. Tomáš Hulan

 

Inzerce