TOPlist

Prodával zboží přes internet, nikdy ho však nedodal

Více jak rok se měl 26letý muž dopouštět rozsáhlé trestné činnosti. Muž měl na různých internetových portálech nabízet různé zboží k prodeji, především telefony, různou elektroniku či hry. V současné době víme o více jak 70 poškozených, kteří na nabídku zareagovali, objednané zboží zaplatili, avšak jej nikdy neobdrželi. Muž využíval více, jak 10 bankovních účtů na které si nechával finanční prostředky od kupujících posílat. Celkem si tak měl přijít na více jak 100 000 Kč. Tyto prostředky následně použil pro svoji potřebu.

Zatím mu byla prokázána škoda za zhruba 28 tisíc korun

Dne 2. 2. 2016 byl 26letý muž zadržen v místě svého trvalého bydliště. Ještě téhož dne mu bylo sděleno obvinění z trestného činu podvodu. Obvinění si vyslechl prozatím z 15 skutků s vyčíslenou škodou necelých 28 tisíc Kč. Obviněný je stíhán na svobodě.

Ve chvíli, kdy obviněnému bude rozšířeno obvinění ze všech skutků a škoda přesáhne 50 tisíc korun, bude mu hrozit trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest. Nyní mu v případě odsouzení hrozí dvouletý trest odnětí svobody.

nprap. Mgr. Kateřina Böhmová

Inzerce