TOPlist

Probíhá celorepubliková dopravní akce s organizací TISPOL

Středočeští policisté se zapojili do rozsáhlé dopravní akce se zaměřením na kontroly autobusové a nákladní dopravy.

Policisté Středočeského kraje se zapojili do celorepublikové bezpečnostně dopravní akce s organizací TISPOL, která  probíhá v tomto týdnu od pondělí 15. do neděle 21. února 2016 na pozemních komunikacích po celém území Středočeského kraje.

Policisté kontrolují vozidla i osoby

Celé dopravně bezpečnostní opatření je zaměřeno především na kontrolu autobusové a nákladní dopravy a dodržování sociálních předpisů v dopravě. Při kontrolní činnosti budou policisté dohlížet na plynulost a bezpečnost silničního provozu. Samozřejmě, že se v průběhu dopravních akcí policejní hlídky zaměří na dodržování pravidel silničního provozu a budou současně prováděny kontroly po odcizených vozidlech, věcech a pátrání po osobách. Jedním z cílů dopravního opatření je také snížit počet dopravních nehod a nekázeň některých řidičů na pozemních komunikacích.

V pondělí bylo zkontrolováno několik set řidičů

První den 15. února 2016 se tohoto dopravního opatření za Středočeský kraj zúčastnili policisté z územních odborů a dále policisté z dopravního oddělení silničního dohledu a dálničních oddělení. Při kontrolní činnosti dopravně bezpečnostní akce s organizací TISPOL bylo ve Středočeském kraji zkontrolováno celkem několik set motorových vozidel.

O kompletních výsledcích této dopravně bezpečností akce s organizací TISPOL budeme informovat v příštím týdnu.

nprap. Jana Šteinerová

Inzerce