TOPlist

Pro kus dortu chtěl i zabít. Může skončit ve vězení až na dva roky

Podezřelý z přečinů nebezpečné vyhrožování, krádež a porušování domovní svobody je od včerejšího dne čtyřicetiletý muž z Litovle. Policisté přijali kolem 10.30 hodin na linku 158 oznámení o vloupání do chatky v chatové oblasti v blízkosti řeky Moravy na ulici Jablonského v Olomouci.

Po příjezdu na místo zjistili, že podezřelý muž nejprve napadenému devětatřicetiletému muži ze Šumperka vyhrožoval zabitím a podřezáním. Po krátké slovní rozepři měl vytáhnout kuchyňský nůž a ohnat se tak, že napadený se pak dal na útěk a zavolal o pomoc. Útočník nelenil a v době jeho nepřítomnosti se pokusil za použití kladiva poškodit vstupní dveře chatky. Jeho pokus nevyšel a tak stejným způsobem poškodil skleněnou výplň okna. Tímto si zajistil vstup do chatky, kde pak odcizil krabičku s dortem v hodnotě 43 korun. Škoda na poškozeném okně byla vyčíslena na 200 korun.

Policisté muže zajistili a vyzvali ho k provedení orientační dechové zkoušce. Přístroj naměřil 2,64 promile alkoholu. K vystřízlivění byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici. V případě odsouzení a prokázáni viny mu nyní hrozí až dva roky za mřížemi.

por. Mgr. Bc. Marie Štrbáková, DiS.

Inzerce