TOPlist

Přítelkyni bil pěstmi do obličeje. Chtěl se prát i s policisty, tak skončil na záchytce

Policisté oddělení hlídkové služby Městského ředitelství policie Plzeň vyjížděli v pátek nad ránem k případu fyzického napadení 47leté ženy ze strany jejího druha, ke kterému došlo na jedné z ubytoven na plzeňské Doubravce.

Slovní rozepře, která se strhla mezi ní a jejím stejně starým druhem, přerostla v tělesné napadení. Rozlícený muž ženu někoilikrát udeřil rukou sevřenou v pěst do obličeje.

Pokoj odmítal agresor opustit

Krátce po přijeté oznámení tohoto protïprávního jednání na místo dorazili policisté, kteří vyzvali pachatele, aby  svého jednání zanechal a policisty následoval na policejní služebnu. Agresor však s hlídkou odmítl spolupracovat, byl vulgární a nechtěl pokoj opustit. Protože ani na několikrát zopakované výzvy strážců zákona nereagoval, byly proti němu nakonec použity donucovací porostředkly. I tehdy však násilník neustoupil a začal do policistů strkat a snažil se z bránit. Nakonec na policejní služebnu putoval s pouty na rukou.

Jeho jednání bylo kvalifikováno jako přestupek proti veřejnému pořádku a občanskému soužití, za který mu hrozí až dvacetitisícová pokuta.

por. Ing. Hana Štefflová
Ilustrační foto
Inzerce