TOPlist

Při zajištění osoby s podezřením na MERS v Ostravě asistovali také policisté z SPJ

Zdravotnická záchranná služba MS kraje zasahovala v nočních hodinách ze čtvrtku na pátek v Ostravě u pacienta s podezřením na vysoce nakažlivou chorobu.

Tísňovou linku kontaktoval muž, který operátorce sdělil své zdravotní obtíže a skutečnost, že se před několika dny vrátil z pobytu v Koreji. Příznaky, jež pacient uvedl, svědčily pro možnost vysoce nakažlivého onemocnění, které se v dané oblasti vyskytuje.

Záchranáři proto při řešení události postupovali specifickým způsobem a podle přesně připraveného scénáře. K postiženému byla vyslána speciálně vycvičená a bariérovými pomůckami vybavená posádka záchranné služby. Do jejího příjezdu zůstávali operátoři ZZS s mužem v telefonickém kontaktu.

O situaci byla informována sloužící lékařka – epidemioložka. Po zjištění dostupných okolností lékaři rozhodli o transportu čtyřiatřicetiletého pacienta na specializované pracoviště.

Sanitní vozidlo ZZS MSK za doprovodu policie následně muže přepravilo ve speciálním bio vaku do pražské nemocnice na Bulovce.

Inzerce