TOPlist

Při střetu dvou osobních vozů u Lidic zemřela řidička

Kladenští policisté prošetřují vážnou dopravní nehody, která se stala v podvečerních hodinách ve čtvrtek 18. prosince 2014 na silnici I. třídy číslo 61 nedaleko obce Lidice.

Při dopravní nehodě se čelně střetla z dosud neznámých příčin dvě osobní vozidla. Dvaceti šestiletý řidič osobního vozu VW Golf byl s těžkým zraněním transportován vrtulníkem Letecké záchranné služby do jedné z pražských nemocnic. Šedesátiletá řidička jedoucí ve vozidle Škoda Octavia utrpěla vážná zranění neslučitelná se životem, kterým na místě dopravní nehody podlehla.

Oba řidiči byli ze svých vozidel vyproštěni zasahujícími posádkami Hasičského záchranného sboru Kladno za použití vyprošťovací techniky.

Příčina dopravní nehody je v současné době předmětem šetření. Vzhledem k vážným zraněním nemohla být na místě dopravní nehody provedena dechová zkouška na alkohol. Z těchto důvodů byl u vážně zraněného muže odebrán biologický materiál a u řidičky se smrtelným zraněním byla nařízena soudní pitva. Na vozidlech a okolním povrchu byla škoda předběžně vyčíslena na částku 305 000,-Kč.

Po dobu šetření dopravní nehody byla pozemní komunikace uzavřena a policisté prováděli odklon dopravy po přilehlých komunikacích. Následně byl provoz v těchto v místech omezen ještě na necelé tři hodiny.

Inzerce