TOPlist
Inzerce

Při střetu dodávky a kamionu zemřelo na dálnici D1 pět lidí

Na 219. km dálnice D1 ve směru na Brno vyjížděly ve čtvrtek ve 13. hod. jednotky k tragické dopravní nehodě dodávky s přívěsem a nákladního automobilu.

V dodávce cestovalo celkem 9 osob. Hasiči museli zraněné vyprošťovat. Celkem pět cestujících utrpělo při nehodě zranění neslučitelná se životem. Tři zraněné převezla k dalšímu ošetření Letecká záchranná služba a posádky ZZS. Jeden zraněný zůstal po ošetření na místě.

Dodávka s přívěsem čelně narazila v pravém jízdním pruhu do zadní části nákladního vozidla. Hasiči z požárních stanic Vyškov, Slavkov a Pozořice zahájili okamžitě po příjezdu vyprošťování osob z trosek havarovaného vozidla. Čtyřem osobám poskytli hasiči předlékařskou pomoc a zajistili místo nehody proti vzniku požáru. Jednoho ze zraněných transportoval k dalšímu ošetření vrtulník.

Dálnice byla po nehodě ve směru na Brno zcela uzavřena. Policie ČR odkláněla dopravu na objízdné trasy. Hasiči zůstávají zatím na místě události a budou po vyšetření události Policií ČR zajišťovat závěrečný úklid komunikace.

Inzerce