TOPlist
Inzerce

Při střetu autobusu s nákladním autem se v Brně zranilo 11 lidí

Hasiči krátce po poledni vyjeli k dopravní nehodě autobusu a nákladního auta v Brně na ulici Hněvkovského. Záchranná služba odvezla z místa jedenáct osob.

Krátce po dvanácté hodině přijalo operační středisko HZS informaci o nehodě nákladního auta a autobusu na křižovatce ulic Hněvkovského a Sokolova v Brně. Na místo vyjely čtyři jednotky HZS a dobrovolní hasiči z Holásek.

Za šest minut byli první hasiči na místě a zjistili, že se srazil linkový autobus s nákladním vozem. Obě auta zůstala po nehodě na ostrůvku v křižovatce. Přední část autobusu ohnula semafor.
Hasiči pomohli posádkám ZZS s vynášením a ošetřováním zraněných cestujících. V autobuse cestovalo 25 lidí. Záchranná služba jich 10 odvezla do nemocnic, stejně jako řidiče nákladního auta.

U zásahu se ukázala kvalitní spolupráce záchranné služby s hasiči, když poslední z 11 zraněných byl z místa odvezen už za hodinu po nahlášení události na operační středisko.
Hasiči zajistili havarované vozy proti požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny. Komplikovanou dopravní situaci na místě řešila Policie ČR.

Poslední zasahující jednotka HZS odjela z místa krátce po 13. hodině.

Inzerce