TOPlist

Při směňování peněz v Sokolově podváděl. Pomůže někdo odhalit, o koho jde?

Od pátku se krasličtí policisté zabývají případem podvodu při směňování peněz.

Dosud neznámý muž dne 22. 1. krátce před půl čtvrtou odpoledne přišel do místního herna-baru a požadoval zde směnu finanční hotovosti celkem 1400 Euro na České koruny. Jednalo se o bankovky v hodnotě 20 Euro a 5 Euro. Při směně bankovek však využil nepozornosti obchodníka a při opakovaném přepočítávání si z balíčku nepozorovaně ponechal bankovky v hodnotě 400 Euro. Nechal si však vyplatit částku za výměnu celých 1400 Euro. Tímto poškozenému obchodníkovi vznikla v přepočtu škoda ve výši kolem 10 tisíc korun.

Odjel tmavěmodrým Roverem

Muž byl silnější postavy, vysoký kolem 180 cm a hovořil slovensky. Na sobě měl světlou mikinu s kapucí a tmavé kalhoty. Po odchodu z herna-baru nastoupil do tmavě modrého vozidla značky Rover, a to na místo spolujezdce. Poté vozidlo Rover z místa odjelo.

Policisté žádají občany, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace směřující k ztotožnění muže na fotografiích, aby se obrátili na linku 158 nebo na kteroukoliv policejní služebnu. Uvítají také informace o vozidle, ve kterém se muž pohybuje.

DODATEK:
Policisté šetřením zjistili, že dosud neznámý muž se ten samý den, však o hodinu dříve, pokusil o směnu finanční hotovosti 1400 Euro také v Sokolově v místním herna-baru. Zde však nepochodil.

nprap. Kateřina Krejčí

Foto PČR

Inzerce