TOPlist

Při požáru v rodinném domě v Kladně uhořel muž, jeho otec utrpěl zranění

Jednotky HZS Středočeského kraje ze stanic Kladno a Slaný (řídící důstojník – velitel stanice), posíleny jednotkami dobrovolných hasičů z Hřebče a Žiliny, vyjely ve čtvrtek odpoledne k hlášenému kouři vycházejícímu z okna rodinného domu v Kladně – Rozdělově.

Do Rakovnické ulice zamířila také hlídka OO PČR. Hasiči po svém příjezdu zjistili, že došlo k požáru jednoho pokoje, který se rozšířil i do pokoje dalšího. K zásahu byly nasazeny dva „C“ proudy a vysokotlaký proud. 82 letého muže vytáhli z domu ještě před příjezdem složek IZS sousedé. Jeho syn, 52 letý muž, však při požáru bohužel uhořel.

Na místo byly povolány posádky RZP a RV ZZS Středočeského kraje. Seniorovi záchranáři poskytli kyslík a převezli ho do nemocnice. Byl intoxikován zplodinami hoření.

K domu dorazila výjezdová skupina SKPV, včetně technika, který případ zadokumentoval. Požár vyšetřují kriminalisté společně s vyšetřovatelem HZS Středočeského kraje.

Škoda byla vyčíslena na 500 tisíc korun. Hasiči svým zásahem uchránili hodnoty za 2 milióny. Příčina požáru je momentálně v šetření, jako nejpravděpodobnější se však jeví nedbalost…

Inzerce