TOPlist

Při požáru ubytovny zemřelo nezletilé dítě, další osoba byla zraněná

V úterý 21. února 2019 byl v 15:09 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár azylového domu v obci Dalov u Šternberka. Při požáru, bohužel, jedna osoba zemřela, jedna utrpěla zranění.  V případě osoby, která při požáru zemřela, se, bohužel, jednalo o nezletilé dítě.

Na místo postupně vyjelo 7 jednotek hasičů, jedna profesionální a šest dobrovolných jednotek. Hasiči po příjezdu zjistili, že požárem je zasažena střecha a podkrovní prostor domu, celý objekt byl však zakouřen. Při provedeném průzkumu hasiči uvnitř objektu objevili jednu osobu bez známek života, další osoba byla při požáru zraněna.

Plameny dostali hasiči pod kontrolu za necelou hodinu po oznámení, likvidaci hlásil velitel zásahu v 17:30 hodin. V průběhu likvidačních prací hasiči rozebírali konstrukce, dohašovali skrytá ohniska a odvětrávali zakouřené prostory.

Hasiči z objektu evakuovali celkem 20 osob, 10 z nich bylo umístěno do podobných zařízení v okolí, pro zbylých 10 bylo ve spolupráci s městem Šternberk zřízeno evakuační středisko ve Šternberku. Evakuovaní ve středisku pravděpodobně přečkají dnešní noc. Společně s nimi byl na místě i psycholog HZS Olomouckého kraje, který postiženým poskytuje postraumatickou péči. V evakuačním středisku pracují také pracovníci Charity.

Na zjišťování příčin požáru spolupracují policisté společně s vyšetřovateli hasičského záchranného sboru. Přesná výše škody zatím nebyla stanovena.

Inzerce