TOPlist

Při požáru rekreačního objektu se zranili tři lidé, dva lidé uhořeli

Po druhé hodině v noci přijal dispečink tísňové linky 155 informaci o požáru rekreačního zařízení u Drhlenského rybníka v obci Drhleny na Mladoboleslavsku.

Operačním střediskem byla vyslána posádka rychlé zdravotnické pomoci z Mnichova Hradiště a vozidlo rendez-vous s lékařem z Mladé Boleslavi. Po první situační zprávě z místa události byla záchranářům dispečinkem poslána posila v podobě další posádky rychlé zdravotnické pomoci a dopravní zdravotní služby z Mladé Boleslavi, neboť při požáru byly poraněny tři osoby.

Hasičský záchranný sbor na místo vyslal několik profesionálních jednotek hasičů, včetně velitele z Kladna, hasičů z Nymburka, Mělníka, Mladé Boleslavi, Mnichova Hradiště, několik dobrovolných jednotek, podnikovou jednotku ze Škoda Auto a na výpomoc k místu vyrazili hasiči z Královéhradeckého kraje, konkrétně ze Sobotky.

Hasiči nasadili k zásahu několik vodních „C“ proudů, včetně vodního proudu z výškové techniky. Na místo byl povolán krajský vyšetřovatel.

V té době ale hasiči ještě neměli požár plně pod kontrolou a dál prohledávali objekt, kde mohli být nalezeni další zranění lidé. Bohužel situace byla mnohem vážnější – v objektu byly poté nalezeny dvě osoby, které v plamenech uhořely. Jednalo se o maturanta a učitelku.

Záchranáři ošetřili tři zraněné. Dívce, která se nadýchala kouře, podali kyslík a léky na podporu dýchání a poté ji transportovali do mladoboleslavské nemocnice. Dva muže s popáleninami dlaní I. a II. stupně záchranáři ošetřili a převezli tamtéž.

Vzhledem k tragickým okolnostem vyslali hasiči na místo i svůj intervenční tým. Policie k místu vyslala hlídky OO PČR a také výjezdovou skupinu SKPV.

V průběhu požáru došlo v objektu k výbuchu plynové láhve. Z objektu bylo celkem evakuováno 31 osob.

Předběžná výše škody byla odhadnuta na 8 miliónů korun.

Inzerce