TOPlist

Při požáru bylo nalezeno mrtvé tělo. Kriminalisté zjišťují jeho totožnost

Ve čtvrtek, krátce po jedenácté hodině v noci, vyjížděli policisté, na základě oznámení hasičů, do ulice Svobody v Liberci, k požáru bytu. Hořelo v suterénním jednopokojovém bytě, který byl ještě před příjezdem hasičů uzamčen a klíč byl z druhé strany dveří. Uvnitř pak bylo nalezeno ohořelé torzo lidského těla.

Celou záležitost si ihned na místě převzala Služba kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Liberec, která již v dané věci provádí šetření a zjišťuje veškeré okolnosti tragické události. Prioritně budou zjišťovat totožnost nalezeného těla. Podle zatím prvnotních šetření by se mohlo jednat o ženu, cizinku. Policisté v místnosti nalezli i cestovní doklad. Jistotu ale budou mít až po znaleckém zkoumání, zejména analýze vzorků DNA a současně bude také provedena soudní pitva, která by měla zjistit příčinu smrti.

Detailní ohledání požárem zasaženého bytu z důvodu zjištění jeho příčiny bude provedeno v pátek v dopoledních hodinách. Kriminalisté zatím nestanovili přesnou právní kvalifikaci události. Úkony prozatím zahájili pro přesně nestanovený trestný čin (podle zvláštní části „Hlava I trestního zákoníku), proti životu a zdraví.

VaB

Inzerce