TOPlist

Při pátrání po seniorovi pomohl všímavý občan, seniora pak našel psovod se služebním psem

V sobotu krátce před půl pátou odpoledne přijali policisté na lince 158 oznámení o pohřešování 86letého muže, trpícího stařeckou demencí, který odešel ze sanatoria v Holicích a nikdo nevěděl kam. Rozjela se pátrací akce, do které se zapojili nejen policisté právě sloužící na Pardubicku, ale i několik jejich kolegů – psovodů, velených do bezpečnostního opatření na Královéhradecku. Vyžádán byl také policejní vrtulník s termovizí. Muži zákona propátrávali Holice a jejich okolí ze vzduchu i na zemi.

Hlídce psovodů se služebními psy se krátce po 20. hodině podařilo, poté co jim poskytl místní občan důležitou informaci o pohybu pohřešovaného muže, chytit správnou stopu. Ve vzdálenosti více než jeden kilometr od velmi frekventované silnice I/35, kterou musel senior přejít a minimálně 3,5 kilometru od zařízení, kde byl ubytován, jej sedícího ve vysoké trávě nalezl psovod ppap. Jan Dřevikovský se svým služebním psem Bleskem. Pohřešovaný byl unavený ale zdravý. Je až k nevíře jak dlouhou, ale i nebezpečnou cestu musel urazit. Policisté muže, po převozu obtížně dostupným terénem, předali do péče zdravotníků.

Za spolupráci při pátrání děkujeme občanům, ale i hasičům, kteří byli připraveni nám s pátráním pomoci. Poděkování si zaslouží i zástupci samosprávy, kteří místním rozhlasem odvysílali relaci o pohřešování muže.

Inzerce