TOPlist

Při noční návštěvě na Svitavsku padaly i facky

Ničil věci v bytě i před domem.   Čtyřiadvacetiletá žena měla jistě jiné představy o průběhu večera, když si k sobě pozvala devětadvacetiletého muže.

Mladý pán příležitostně navštěvoval slečnu v jejím bytě v obci na Svitavsku, od kterého měl klíče. V polovině ledna měl přijít dle domluvy večer. Nejdříve však šel popíjet s kamarády.  Vypil několik skleniček a dvě hodiny po půlnoci se vydal do bytu. Výčitky za pozdní příchod zřejmě pána rozčílily a začal ničit věci v obývacím pokoji i na chodbě.

Házel pitím i jídlem

Skleničku s červeným vínem měl hodit na stěnu v obýváku, také měl rozházet oblečení po místnosti. V kuchyni se pak zaměřil na potraviny. Na zemi měly skončit vejce, nakládané okurky, maso a rozlitý olej. Při odchodu poškodil vstupní dveře a svůj vztek si měl vybít i na poštovní schránce.

Ženu fackoval

Během půlhodinové řádění se zaměřil i na ženu, které dál několik facek a vulgárně ji oslovoval. Žena vyhledala lékařské ošetření, pracovní neschopnost u ní nenastala.

Soused zavolal policejní hlídku

Hluk probudil jednoho z obyvatel domu a ten zavolal policejní hlídku. Agresor počkal na její příjezd a dobrovolně odjel na služebnu. Škoda byla vyčíslena na osmnáct tisíc korun. Část nákladů již zaplatil a slečně se omluvil.

I když projevil lítost, soudnímu jednání se nevyhne. Vrchní inspektor mu tento týden sdělil obvinění ze spáchání přečinů poškození cizí věci a výtržnictví. Za uvedené porušení zákona může soud udělit až dvouletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Hana Kaizarová

Inzerce