TOPlist
Inzerce

Při nehodě na Opavsku zemřel člověk, dalších 5 lidí bylo zraněno

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v noci z neděle na velikonoční pondělí u tragické dopravní nehody v Dolním Benešově na Opavsku na silnici 1/56. Při dopravní nehodě bohužel jeden člověk zahynul a dalších pět se zranilo.

Operační středisko HZS MSK přijalo tísňové volání v pondělí 6.4.2015 v těsně před druhou hodinou ranní. Na místo hlášeného střetu dvou osobních automobilů byly ihned vyslány dvě jednotky hasičů ze stanice HZS MSK v Hlučíně a jednotka sboru dobrovolných hasičů v Hlučíně. O dopravní nehodě byly okamžitě také informovány dispečinky Zdravotnické záchranné služby MSK (ZZS MSK) a Policie ČR.

Po příjezdu na místo dopravní nehody hasiči zjistili, že se zde odehrál střet dvou osobních automobilů, v nichž jsou tři zaklíněné osoby. Hasiči ihned zahájili práce vedoucí k vyproštění zaklíněných osob. Bohužel u jedné ze zaklíněných osob přítomná lékařka ZZS MSK konstatovala smrt. Hasiči tak pokračovali ve složitém vyprošťování dalších dvou zaklíněných osob z havarovaných vozidel. Při tomto používali sady hydraulických vyprošťovacích nástrojů, které jsou součástí výbavy obou hasičských vozidel. První zaklíněná osoba byla vyproštěna hasiči asi za 12 minut, druhá za necelou půl hodinu po jejich příjezdu.

Při vyprošťování obou osob samozřejmě zasahující hasiči spolupracovali s posádkami ZZS MSK, kterým byly obě osoby předány do následné péče. Při této dopravní nehodě se na místě dle zasahujících hasičů zranilo celkem 5 osob z obou vozidel a jedna osoba zemřela. Na místo přiletěl také vrtulník LZS Ostrava, při jehož přistávání hasiči taktéž asistovali – nasvítili plochu, kde vrtulník přistál a navedli jej na přistání.

Po provedených záchranných pracích se hasiči zaměřili na uniklé provozní kapaliny na vozovku, které sanovali sorbentem. Již při vyprošťování zaklíněných osob bylo provedeno protipožární zajištění obou havarovaných vozidel odpojením akumulátorů a zajištění místa dopravní nehody.

Následně, po provedení vyšetřovacích úkonů policisty Policie ČR, byla vyproštěna z jednoho z havarovaných vozidel i usmrcená osoba a byl proveden úklid vozovky poté, co byla obě havarovaná vozidla naložena na vozidla odtahové služby.

Posádky obou hasičských vozidel se vrátily na své základny těsně po šesté hodině ranní.

Inzerce