TOPlist

Při nehodách na Vysočině zemřelo letos 34 osob. To je navýšení počtu o deset procent

V průběhu jedenácti měsíců letošního roku šetřili policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina v kraji Vysočina celkem 3 749 dopravních nehod, což je nárůst o deset procent ve srovnání s jedenácti měsíci roku 2014.

Letošní nehody si vyžádaly již 34obětí, což je o deset oběti méně v porovnání se stejným obdobím loňského roku – vyjádřeno procenty letos počet obětí dopravních nehod poklesl o třiadvacet procent. Celkem 139 účastníků se při letošních nehodách těžce zranilo. Tento počet těžce zraněných je o osm procent nižší než za stejné období loňského roku. Dalších 1 271 účastníků utrpělo při letošních nehodách lehké zranění. Toto číslo je ve srovnání s počtem lehce zraněných za leden až listopad roku 2014 o dvě procenta vyšší. Hmotná škoda způsobená na havarovaných vozidlech a ostatním majetku se za jedenáct měsíců letošního roku vyšplhala na 250 758 000 korun a ve srovnání se stejným obdobím roku 2014 je o čtyřiatřicet procent vyšší.

Ve 181 případech policisté při šetření nehody zjistili, že řidič před jízdou požil alkoholické nápoje a v deseti případech usedl řidič za volant pod vlivem omamných a psychotropních látek. Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod v kraji Vysočina můžeme od začátku letošního roku zařadit způsob jízdy (1 590 nehod), rychlost jízdy (809 nehod). Poté následuje nedání přednosti v jízdě (271 nehod), a také nesprávné předjíždění (76 nehod). Technická závada měla letos za následek 52 dopravních nehod.

Policisté v kraji dokumentují od začátku letošního roku do konce listopadu celkem 901 dopravních nehod – střetů vozidel s lesní zvěří. V tomto případě jde o velice výrazná – téměř čtyřicetiprocentní nárůst střetů ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Jen v měsíci listopadu letošního roku policie dokumentuje 88 střetů vozidla s lesní zvěří.

mjr. JUDr. Dana Čírtková

Inzerce