TOPlist

Při honu postřelili myslivce. Policie musela zadržet zbraň, z které výstřel vyšel

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v sobotu 28. listopadu ráno před desátou hodinou oznámení o střelném poranění, ke kterému došlo při mysliveckém honu, který probíhal v katastru obce  Radňoves  na Žďársku.

Okamžitě po přijetí oznámení byla na místo vyslána hlídka z policejní stanice ve Velké Bíteši a posádka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že na místě probíhal hon a jeden z účastníků honu utrpěl střelné poranění nohy. Pětašedesátiletý zraněný muž byl při vědomí v péči zdravotnické záchranné služby. Posádka  zdravotnické záchranné služby zraněného myslivce poté převezla ve stabilizovaném stavu do nemocnice v Brně.  Na místo události byl vyslán také policista z odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál  Krajského ředitelství policie kraje Vysočina a technik služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Žďár nad Sázavou.

Při prvotním prověřování na místě policisté zjistili, že dnešního honu se zúčastnilo jedenáct myslivců. Policisté všechny myslivce ztotožnili a zjistili od nich, co se na místě stalo. Všem účastníkům honu zkontrolovali jejich zbraně a pro účely trestního řízení zajistili zbraň, ze které vyšel výstřel. S touto zbraní manipuloval čtyřiaosmdesátiletý myslivec. Za jakých okolnosti vyšel výstřel z této zbraně a jak došlo ke střelnému poranění muže, je nyní předmětem policejního prověřování.  U všech jedenácti myslivců jsme na místě provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. V věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti.

mjr. JUDr. Dana Čírtková

Inzerce