TOPlist

Při dopravní kontrole nadýchal řidič přes 8 promile

Policisté ve čtvrtek po dvacáté hodině zastavili na Sídlišti Míru v Pacově osobní automobil značky Opel, který předtím vyjel z parkoviště u nedalekého baru. Vozidlo řídil čtyřiatřicetiletý muž z Pacova. Vzhledem k tomu, že řidič byl viditelně pod vlivem alkoholu, provedli u něho policisté dechovou zkoušku.

Při té muž nadýchal 8,39 promile, což bylo pravděpodobně způsobeno tím, že alkohol pil bezprostředně před kontrolou. Při opakovaných zkouškách pak nadýchal hodnoty 4,12; 3,54 a 2,54 promile. Během kontroly muž s policisty komunikoval, ale zhruba po dvaceti minutách zkolaboval a policisté museli na místo přivolat zdravotnickou záchrannou službu. Zdravotníci pak muže převezli s akutní intoxikací alkoholem do pelhřimovské nemocnice, kde mu byla také odebrána krev ke zjištění množství alkoholu.

Policisté dalším šetřením zjistili, že muž není držitelem žádného řidičského oprávnění. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a veškeré okolnosti případu dále prověřují.

[tiskovka]por. Bc. Monika Pátková
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce