TOPlist

Při čelním střetu s autobusem zemřela na Benešovsku žena s dítětem

V sobotu ráno přijalo zdravotnické operační středisko v 6.43 informaci o dopravní nehodě u obce Tomice na Benešovsku, kde se čelně srazilo osobní auto s autobusem.

K místu nehody byly vyslány posádky rychlé zdravotnické pomoci z Benešova a Votic s lékařem ve vozidle v systému rendez-vous a vrtulník pražské letecké záchranné služby. Povolána byla jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Benešov a k místu zamířily samozřejmě také hlídky PČR, které silnici obousměrně uzavřely.

V osobním vozidle zůstala po střetu zaklíněná žena, která na místě podlehla svým zraněním. Do příjezdu posádek operátor instruoval po telefonu přítomnou osobu v laické neodkadné resuscitaci dítěte z osobního auta. To však také utrpělo zranění neslučitelná se životem a lékař konstatoval smrt.

Z cestujících autobusu utrpěl jeden muž lehké poranění nohy, byl ošetřen a ponechán na místě. Příčiny a okolnosti nehody vyšetřují benešovští policisté.

Středočeští policisté znovu upozorňují řidiče, aby věnovali maximální pozornost řízení vozidla a zejména přizpůsobili svou jízdu stavu a povaze vozovky. Povětrnostní podmínky v tomto období, mohou sehrát velkou roli a v kombinaci s nepozorností, telefonováním a nevěnováním se plně řízení motorového vozidla mohou být příčinou dopravní nehody. Mnohdy s fatálními následky. Každý řidič by měl mít na mysli zejména svou bezpečnost a tomu přizpůsobit svou jízdu. Komunikace jsou v těchto dnech namrzlé a to zejména na mostech, v lesních úsecích apod. Proto buďte řidiči obezřetní a neriskujte při své jízdě. Nebezpečné předjíždění, rychlá a nebezpečná jízda vás a vaše blízké může stát to nejcennější, co máte – ŽIVOT!

Inzerce