TOPlist

Prevence na Třebechovicku: nedávejme zlodějům šanci!

Třebechovičtí policisté se obrací k veřejnosti s doporučením nepodceňovat prevenci. Preventivní rady je dobré si proto společně připomenout například v souvislosti s trestnou činností majetkového charakteru, které můžeme společně úspěšně předcházet.

Muži zákona na Třebechovicku v minulosti řešili totiž několik krádeží věcí z motorových vozidel. V loňském roce se jednalo o osm takových případů. Odložené věci nechali tehdy jejich majitelé bez povšimnutí uvnitř zaparkovaných automobilů a doslova tak nahráli zlodějům, čekajícím právě na takovou příležitost.

Auto není trezor

Mějme proto neustále na paměti známé heslo, že „auto není trezor“.  Pachatelé, kteří se dovnitř zpravidla nepozorovaně dostanou za krátký okamžik, berou totiž vše, co je ve voze odloženo. Od oblečení přes tašky, fotoaparáty, telefony, notebooky, kabelky, peněženky a samozřejmě autorádia a navigace. Přitom je to jen na nás, zda dáme zlodějům šanci a ponecháme ve vozidle bez dozoru odložené věci. Stejné doporučení platí i v případě, jste-li majitelem jízdního kola, což je vhledem k nadcházejícímu jarnímu počasí  rovněž aktuální téma. „V nedávné minulosti se zlodějům podařilo na Třebechovicku odcizit celkem 29 jízdních kol. Policistům se podařilo později pachatele dopadnout a polovinu těchto krádeží objasnit. Bohužel odcizená kola stihli podezřelí však mezitím prodat,“ říká vedoucí místního oddělení npor. Petr Hájek, Dis.

Mějte kvalitní zámky

I zde je proto vhodné připomenout zejména správné a dostatečné zabezpečení v podobě kvalitních zámků s parkováním ve stojanech s následným uzamčením jízdního kola. Pokud je to možné, parkujte na takových místech, kde budete mít bicykl pokud možno neustále na očích. V případě krádeže je vhodné mít k dispozici prodejní doklad a výrobní číslo kola, případně i s jeho fotografií.  Ať již proto pojedete na výlet, na nákup nebo například navštívit pietní místo svých příbuzných, nezapomínejte si předem ochránit svůj majetek. I když policisté věnují rizikovým lokalitám zvýšenou pozornost, nemohou být všude. Proto nepodceňujme prevenci a nedávejme zlodějům zbytečnou příležitost.

por. Mgr. Lenka Burýšková

Ilustrační foto

Inzerce