TOPlist

Převáželi přes státní hranici nelegálně pseudoefedrin v tabletách

Od konce loňského roku evidují orlickoústečtí policisté dva případy neoprávněného převozu léků obsahující složku pseudoefedrin ze zahraničí, a to bez jakéhokoliv povolení, v rozporu s ustanovením zákona o návykových látkách a v rozporu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady o prekursorech drog.

V jednom případě šestačtyřicetiletá žena z Prahy cestující v autobuse patrně neoprávněně dovezla přes hraniční přechod z Polské republiky do Česka celkem 156 kusů tablet, které slouží k výrobě drogy metamfetamin. Ve druhém případě měl to samé učinit se 70 tabletami osmadvacetiletý muž z Vysokého Mýta. Komu byly léky určeny a zda neoprávněně dovezený prekursor byl určený pro výrobu metamfetaminu, budou oba pravděpodobně vysvětlovat u soudu.

Zahájilo se trestní stíhání, obviněným hrozí až pětiletý trest

Vrchní inspektor z oddělení Služby kriminální policie a vyšetřování v Ústí nad Orlicí zahájil proti podezřelým trestní stíhání a sdělil jim obvinění za zvlášť závažný zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Pokud soud obviněným vinu prokáže, hrozí jim podle trestního zákoníku trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho až do pěti let.

por. Bc. Lenka Vilímková

Inzerce