TOPlist

Přepadení prodejny v Košeticích je objasněno, ukradl peníze i cigarety


Kriminalisté z oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Pelhřimov v úzké spolupráci s policisty z obvodního oddělení v Pacově objasnili v těchto dnech loupežné přepadení, které se odehrálo na Pelhřimovsku v obci Košetice.

Oznámení o loupežném přepadení přijali policisté integrovaného střediska na lince tísňového volání 14. dubna kolem půl deváté dopoledne. Neznámý pachatel vstoupil prodejny se smíšeným zbožím v obci Košetice. Muž prošel prodejnou a z regálu si vybral různé vystavené zboží –  jednalo se o jednu láhev destilátu a dvě plastové lahve s pivem. Poté přistoupil k pokladně, kde požádal obsluhu ještě o dvě krabičky cigaret. Když mu prodavačka cigarety podala, uložil si veškeré zboží bez zaplacení do černé tašky. Pak sáhl pravou rukou do kapsy své bundy a vytáhl z ní nůž. Pod pohrůžkou použití nože, kterým na prodavačku několikrát namířil, ji vyzval, aby mu vydala finanční hotovost. Žena mu odpověděla, že od pokladny odejde, ať si peníze vezme sám. Muž ale svoji agresi stupňoval a znovu ženě důrazně řekl, ať otevře pokladu a peníze mu vydá. Žena měla důvodnou obavu o svůj život, proto pokladnu otevřela a vyndala z ní bankovky, které položila na stůl. Muž peníze sebral, dal si je do kapsy a z místa i se zbožím utekl. Při loupežném přepadení se  zmocnil částky téměř 9 000 korun.

Vyjela služba kriminální policie

Bezprostředně po přijetí oznámení byl na místo vyslán kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování. Kriminalisté místo důkladně ohledali s cílem zajistit případné stopy, které by mohly pomoci usvědčit pachatele. „V místě a okolí jsme provedli potřebné šetření s cílem získat informace k popisu pachatele a jeho dalšímu pohybu kolem místa činu. Vyhodnotili jsme také dostupné kamerové záběry z místa činu, vyslechli svědky události a začali po pachateli intenzivně pátrat,“  uvedl k případu npor. Mgr. Bc. Luboš Jakoubek, vedoucí oddělení obecné kriminality územního služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Pelhřimov.

Muže z Pacovska zadrželi

Na základě velmi dobré místní znalosti se policistům z obvodního oddělení Pacov ve velmi krátké době podařilo vytipovat podezřelého muže, který by mohl mít přepadení na svědomí. Ve středu 20. dubna se jim osmačtyřicetiletého muže z Pacovska podařilo zadržet. Vzhledem k tomu, že v době zadržení byl v podnapilém stavu, putoval nejdříve na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.  Ve čtvrtek kriminalisté zahájili jeho stíhání a muže obvinili ze zločinu loupeže. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody v trvání dvou až deseti let.

Kriminalisté u muže zajistili některé věci pocházející z loupeže, kromě jiné také nůž, kterým při přepadení ohrožoval prodavačku. Pachatel se k činu doznal. Motivem jeho činu byla snaha opatřit si alkohol, cigarety a peníze, protože je nezaměstnaný a nemá v současné době žádný příjem.  Obviněný muž je stíhán na svobodě.

mjr. JUDr. Dana Čírtková

Ilustrační foto

Inzerce