TOPlist

Před služebním psem Elfem se pachatel neschoval

V noci na čtvrtek vyjížděli péjáci a psovodi k výzkumnému ústavu v Praze 6. Ten „navštívili“ nenechavci.

Na nezvanou návštěvu upozornil policisty pracovník tamní ostrahy. Ten v oznámení uvedl, že si při obchůzce všiml uvnitř areálu u ulice Drnovská dvou osob, které tam ale neměly co dělat. Ty se, jakmile zaznamenaly strážného, daly na útěk. Poté na ty samé osoby narazil strážný ještě na druhé straně objektu. Tam navíc našel u dvou vrat přestřižené zámky.

Napodruhé už vzaly zmiňované osoby nohy na ramena do přilehlého pole. Proto na místo vyjeli jak policisté pohotovostní motorizované jednotky tak psovodka se služebním psem Elfem. Ten zanedlouho zachytil stopu a policisty dovedl ke sto metrů vzdálenému křoví. Pod tím se krčil muž. Ten ale nikterak nereagoval na výzvy policistů, aby opustil svůj úkryt.

Proto přišel na řadu opět služební pes. Ten, byť jménem malý, avšak ve skutečnosti robustní a statný, na povel skočil do křoví a muže doslova vytáhl za mikinu ven.

Pak už přišli na řadu péjáci, kteří dotyčného zpacifikovali a nasadili mu pouta k převozu na policejní služebnu.

To byl ale pouze jeden podezřelý. Po druhém, jako by se slehla zem.

Proto po něm začali v širším okolí pátrat kriminalisté. Ti si v jednu chvíli všimli nedaleko oplocení areálu muže, který tlačil jízdní kolo. S ohledem na popisovanou situaci a na brzkou ranní hodinu se mu detektivové pověsili na paty. A vyplatilo se.

Sledovaný je zanedlouho dovedl ke dvoukoláku, na kterém už měl naloženou koloběžku, „rozbrus“ a další. Všechny tyto věci si následně poznali obyvatelé areálu, kteří po kontrole svých sklepů právě tyto věci postrádali.

Jak tento jednačtyřicetiletý muž, tak jeho třiatřicetiletý souputník skončili na policejní služebně pro podezření z trestného činu krádež. Za ten jim hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Pro oba zadržené by to nebyla zdaleka první zkušenost se žalářem. V součtu byli totiž oba zadržení za majetkovou trestnou činnost stíháni už v několika desítkách případů. To pro ně může samozřejmě být přitěžující okolností.

Inzerce