TOPlist

Prchajícího pachatele vloupání dopadli služební pes Sabaz

V pondělí kolem třetí hodiny ráno vzbudil ženu rámus rozbitého skla. Neváhala a zavolala na tísňovou linku. Policejní hlídka zjistila, že na ulici Bezručova v Bohumíně někdo rozbil skleněnou výplň do prodejny. Odcizeny byly kartony cigaret v hodnotě 10 000 Kč, rozbitím výlohy vznikla majitelce škoda ve výši 5 000 Kč.

Operační důstojník na místo vyslal psovoda se služebním psem Sabazem a kriminalistického technika.

Na místě policisté obvodního oddělení prohledávali okolí prodejny. Nedaleko zastavili muže ke kontrole totožnosti. Jeho nečekaná reakce napověděla mnohé. Muž jednoho z policistů odstrčil a dal se na útěk. Avšak v tu dobu už byl na místě psovod se svým svěřencem. Policista několikrát vyzval muže, aby se zastavil….. on na výzvu nereagoval. Psovod ho znovu vyzval s varováním použití služebního psa….. opět neuposlechl.

Na řadu přišel služební pes Sabaz, ten muže dohonil a povalil na zem. Osobním prohlídkou policisté u muže našli kartony cigaret z vykradené prodejny.

Podezřelý 31letý muž krádeže vloupáním se dopustil i přesto, že v roce 2013 byl pravomocným rozsudkem Okresního soudu v Karviné odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětím svobody ve výměře jednoho roku. S dalším trestem muž odešel z karvinského soudu letos. Za přečin krádeže byl odsouzen k trestu obecně prospěšných prací ve výměře 180 hodin, které dosud nevykonal.

Vloupání do prodejny bude řešeno formou zkráceného přípravného řízení. Pachateli bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu krádež a poškození cizí věci, za což mu hrozí trest odnětím svobody až na dvě léta.

Inzerce