TOPlist

Pražští strážníci zvýší o adventních svátcích dohled na vybraných místech metropole

Centrum metropole, největší nákupní centra, vánoční trhy a další lokality s vyšší koncentrací osob budou do konce letošního roku pod zvýšeným dohledem strážníků Městské policie Praha. Vedle strážníků z přímého výkonu služby budou u vybraných nákupních center pomáhat také strážníci  preventisté.

Až do konce letošního roku budou strážníci Městské policie Praha ve zvýšené míře kontrolovat vánoční trhy, akce spojené s oslavou adventu a také budou dohlížet na parkovací plochy před obchodními centry. Vedle dohledu nad veřejným pořádkem a zvýšením pocitu bezpečí Pražanů je hlavním cílem této činnosti ochránit občany před různou majetkovou trestnou činností jako je vykrádání vozidel, kapesní krádeže a podobně. Ve vybraných dnech se do výkonu služby společně se strážníky zapojí také jejich kolegové z Oddělení prevence kriminality. Ti budou ve vybraných dnech mezi devátou a patnáctou hodinou u obchodního centra v Letňanech, nebo Černý Most, upozorňovat občany na základní zásady bezpečnosti zejména ve vztahu k vozidlům a osobnímu majetku. „V rámci předvánočního času jsme se rozhodli zvýšit dohled nad vybranými lokalitami a nákupními centry,“ zdůrazňuje Eduard Šuster, ředitel městské policie.

Pražskž radní pro bezpečnost Bc. Libor Hadrava k tomu dodal: „Opatření k zajištění větší bezpečnosti občanů, která jsou realizovaná městskou policií ve spolupráci s vedením hlavního města Prahy a jednotlivými městskými částmi, mají přispět k většímu pocitu bezpečí Pražanů a návštěvníků metropole.“ 

 

Irena Seifertová

Inzerce