TOPlist

Pražští policisté zadrželi ženu, která kradla dětské autosedačky

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu z 8. oddělení obecné kriminality, zabývající se objasňováním trestných činů spojených s automobilovou kriminalitou, v těchto dnech odhalili a zadrželi ženu, která je podezřelá z krádeží dětských autosedaček. Konkrétně se dopustila dvanácti vloupání do motorových vozidel, z nichž odcizila sedmnáct dětských autosedaček. Krádeže prováděla od září minulého roku do letošního dubna, hlavně v obvodech Prahy 4 a 10.

Vyčkala na vhodnou příležitost

Ženu zajímala pouze vozidla s dětskými autosedačkami, vyčkala na vhodnou příležitost, u vozidla rozbila okno a sedačky ukradla. Následně se je snažila rychle zpeněžit a tak je prodávala, kde se dalo za zlomek původní ceny. Majitelům odcizených věcí a poškozených aut tak způsobila škodu dosahující částky dvě stě tisíc korun.

Kriminalisté, kteří na případu pracovali, zjistili, že zadrženou ženou je přítelkyně muže, který byl v minulém roce za stejnou činnost již dopaden. O případu policisté informovali zde.

Krádež a poškození cizí věci

Žena si v těchto dnech vyslechla obvinění z trestných činů krádež a poškození cizí věci. Svým jednáním způsobila větší škodu, proto ji v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Obviněná je stíhána vazebně.

Nutno dodat, že žena má bohatou trestní minulost hlavně majetkové povahy.

por. Bc. Jan Daněk

Inzerce