TOPlist

Pražští policisté vyklidili bývalou polikliniku na Žižkově, kterou obsadili squateři

Krátce před úterním polednem dorazili k budově bývalé polikliniky v pražské Jeseniově ulici policisté z místních oddělení a SPJ Praha.

Budovu na začátku prosince obsadili squateři a lidé z iniciativy „Klinika“, kteří chtěli v objektu dle svých slov vybudovat komunitní centrum. Policisté zajistili okolí objektu a poté vstoupili dovnitř, kde vyzvali všechny, aby tyto prostory opustili.

5 lidí objekt dobrovolně opustilo, další 3 osoby museli policisté za užití donucovacích prostředků zajistit, a to pro neuposlechnutí výzvy úřední osoby.

Aktivisté z iniciativy Klinika z budovy po dobu, kdy ji obývali, vyklidili dva kontejnery odpadků. Ty tam po sobě zanechali bezdomovci a narkomani. Majitel objektu si je nicméně uvnitř nepřál. O budovu má navíc zájem Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Několik desítek těchto osob se v úterý v podvečer shromáždilo na Palackého náměstí, kde chtěli účastníci vyslovit nesouhlas se zákrokem policie. Další z těchto osob pak v úterý dorazily na zasedání zastupitelstva Prahy 3. Na Palackého náměstí dorazili policisté i pražští strážníci.

Inzerce