TOPlist

Pražští policisté pátrají po podezřelých ze dvou loupeží. Staly se dva dny po sobě

Od konce ledna pátrají pražští kriminalisté po podezřelých ze dvou loupeží, které mají na svědomí zřejmě ti samí muži. První přepadení se stalo v sobotu 30. ledna v Modřanech nedaleko ulice K Vltavě, kde si dvojice mužů vyhlédla teprve patnáctiletého mladíka, který šel směrem k ulici Československého exilu. Na poškozeného zezadu zaútočili pěstmi, srazili ho na zem a uloupili mu mobilní telefon a bezdrátová sluchátka v ceně 4 tisíce korun.

Ženu mlátili pěstí do obličeje, vykloubili jí palec u ruky

Druhé přepadení se stalo v neděli 31. ledna nedaleko tramvajové zastávky Klamovka v Praze 5. Pravděpodobně ti samí muži jako v prvním případě si tentokrát vybrali za oběť dvaatřicetiletou ženu, která se vracela okolo půl čtvrté ráno z centra Prahy. Tu nakontaktovali již v noční tramvaji, kterou jela z Anděla a vystoupila na zmíněné tramvajové zastávce. Muži pak svou oběť ještě několik desítek metrů následovali a v ulici Jinonická na ni zaútočili. Nejprve ji napadli údery pěstí do obličeje, povalili ji na zem a snažili se přepadené uloupit kabelku. Žena se s nimi chvilku přetahovala, ale proti takové přesile neměla šanci a o kabelku, ve které měla peníze, doklady a mobilní telefon v celkové hodnotě téměř 5 tisíc korun, přišla. Navíc ji pachatelé při tomto přetahování vykloubili palec na ruce, proto musela vyhledat lékařské ošetření.

Oba případy jsou kvalifikované jako trestný čin loupež, za což v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Jestliže podezřelé muže na záběrech nebo fotografiích poznáváte, kontaktujte linku 158.

por. Bc. Jan Daněk

Inzerce