TOPlist

Pražští policisté odhalili pachatele série devatenácti vloupání do bytů


Policisté třetího pražského obvodu z 8. oddělení obecné kriminality odhalili totožnost muže, který se v uplynulých dvou letech vloupal do devatenácti pražských bytů, čímž způsobil škodu dosahující částky bezmála jednoho a půl milionu korun. Zloděj postupoval vždy stejně, vešel do bytového domu, kde procházel jednotlivými podlažími a tipoval si konkrétní byty. Když se přesvědčil, že se v nich nikdo nenachází, dveře bytu vypáčil a vnikl dovnitř. Zde kradl hlavně zlaté šperky, drahé hodinky a platební prostředky, nepohrdl však ani herní konzolí či láhvemi tvrdého alkoholu. Odcizené věci se snažil po krádeži rychle prodat.

Odpykává si trest za jinou trestnou činnosti

Policisté, kteří jednotlivé případy vyšetřovali a na základě svých poznatků muže odhalili, zatýkat nemuseli. Šestačtyřicetiletý muž si totiž od března tohoto roku odpykává trest za jinou majetkovou trestnou činnost. Proto si obvinění z dalších trestných činů jako krádež, porušení domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku, směnek a cenných papírů vyslechl ve věznici.

Řádil hlavně v Praze 9 a Praze 4

Muž svým jednáním způsobil značnou škodu a tak se mu jeho současný pobyt za mřížemi může prodloužit až na osm let. Závěrem je nutno dodat, že muž páchal trestnou činnost hlavně v obvodu Prahy 9, v městských částech Prosek, Letňany a Střížkov a Prahy 4 v městské části Chodov.

por. Mgr. Tomáš Hulan

Inzerce